Poznań to stolica Wielkopolski, miasto z bogatą historią, w którym można podziwiać piękne, stare kamienice. Bez wątpienia jest to jedno z ładniejszych miast w Polsce i jedno z największych. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na zamieszkanie w tym mieście? Jakie ma plus życie w Poznaniu?

Duże możliwości dla początkujących przedsiębiorców
Poznań to stolica Wielkopolski uważana za świetne miejsce do życia. Wiele osób, które nie mogą znaleźć pracy w innych dużych miastach trafiają do Poznania i rozwijają karierę zawodową. Wskaźnik bezrobocia w Poznaniu jest niski w porównaniu do innych aglomeracji. Poza tym jest to doskonałe miejsce do tego, aby móc rozpocząć działalność gospodarczą czy zainwestować w inne spółki. Poznańscy przedsiębiorcy są uważani za bardzo wiarygodnych i rzetelnych, dlatego chętnie są z nimi podejmowane współprace. Miasto jest niezwykle przyjazne do inwestowania.

Piękny system zielni miejskiej
Poznaniacy mogą pochwalić się świetnym położeniem miasta, które otaczają nadwarciańskie tereny zielone. Miasto ma unikalny system zieleni w postaci pierścienia fortów, ringu Stubbena oraz okolic dawnych murów średniowiecznych. Jest też dużo parków np. park Cytadela, Sołacki czy Wilsona, tak więc mieszkańcy mogą korzystać z podmiejskich terenów zielonych, kompleksów leśnych na przykład w celach sportowych czy wypoczynkowych. Poznań jest pełen ciekawych miejsc, co więcej daje dużo możliwości, więc bez wątpienia warto rozważyć zamieszkanie w tym miejscu.