Poznań jest jednym z większych miast w Polsce, cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród turystów, jak i studentów, którzy tłumnie przyjeżdżają tu na studia. Stolica Wielkopolski jest bardzo ciekawa zarówno pod względem architektonicznym, jak i historycznym. Bez wątpienia warto odwiedzić to miejsce, bo jest co zwiedzać i podziwiać.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?
Zwiedzanie Poznania warto zacząć od Ratusza. To tam codziennie w południe można spotkać trykające się poznańskie koziołki, które są nie lada atrakcją dla turystów, ale także i mieszkańców miasta. Ratusz jest siedzibą dawnych władz, obecnie znajduje się tam Muzeum Historii Miasta Poznania. Dla zwiedzających jest udostępniony parter i sale na 1 i 2 piętrze. Kolejnym ciekawym miejscem godnym uwagi jest Muzeum Narodowe w Poznaniu, które zajmuje dwa budynki. W muzeum można podziwiać jedyny w Polsce obraz Claude’a Moneta „Plaża w Pourville”, a także sztukę polską na przykład Stanisława Wyspiańskiego, Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, malarstwo Chełmońskiego, Podkowińskiego, Pankiewicza, Gierymskiego i wiele innych. Niektórych na pewno też zaciekawi bazylika archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ostrowie Tłumskim. To jeden z najstarszych kościołów w Polsce, co więcej w katedrze zostali pochowani pierwsi władcy Polski – książe Mieszko I, król Władysław I Chrobry, król Mieszko II, Kazimierz Odnowiciel, Odon Mieszkowic, Władysław Odonic, Przemysł I, Bolesław Pobożny, król Przemysł II.

Tereny zielone
Poznaniacy mogą korzystać z licznych terenów zielonych w postaci parków. Największy jest park Cytadela, dostępny jest też park Sołacki, gdzie można podziwiać piękną aleję kasztanowców. Można korzystać też z atrakcji nad Jeziorem Maltańskim, gdzie co roku przybywa wielu turystów.