Do prawidłowego funkcjonowania człowiek potrzebuje 6 – 8 godzin snu. To znaczy, że przesypiamy około ⅓ swojego życia. Warto jest więc zainwestować w odpowiednie podłoże, które zapewni nam komfort oraz odpowiednią regenerację mięśni podczas odpoczynku. Jednak jak się odnaleźć w ogromnym materacowym asortymencie?

Dlaczego wybór materaca jest taki ważny?

Na komfort snu składa się wiele czynników – poduszki ergonomiczne w prawidłowy sposób wspierają odcinek szyjny kręgosłupa, a wysokiej jakości kołdra uniemożliwia przegrzanie się ciała. Jednak to materace odgrywają tutaj największą rolę. Dlaczego? Twoja sypialnia może składać się z kilkunastu elementów, jednak tylko jeden jest w stanie zapewnić prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz odpowiednio dopasować się do anatomicznych kształtów ciała. Co więcej, idealny materac powinien odznaczać się również wysoką jakością zastosowanych materiałów oraz antyalergicznością. Pozwoli to na spokojny wypoczynek każdemu, a w szczególności osobom zmagającym się z alergiami.

Jak wybrać materac do spania?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie materaca. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na swoją wagę. Ma to wpływ na wybór odpowiedniej twardości materaca. Bardzo ważny jest również stan naszego zdrowia – zarówno pod względem alergii, jak i schorzeń kręgosłupa. Specjalnie dla osób z problemami zdrowotnymi powstały materace ortopedyczne, czyli produkty, które mają status wyrobu medycznego. Odznaczają się nie tylko wysoką jakością, ale również właściwościami prozdrowotnymi. Zawsze należy pamiętać o osobistych preferencjach odnośnie rodzaju wypełnienia czy preferowanej wartości.

Jak dbać o idealny materac?

Decydując się na zakup materaca liczymy, że posłuży przez lata. Aby tak się stało należy odpowiednio o niego zadbać. Zaliczyć do tego można regularne odkurzanie w celu pozbycia się nagromadzonego kurzu czy pranie pokrowca. Wiele współczesnych modeli, w tym materace piankowe posiadają pokrowce z zamkiem, które umożliwiają szybkie ściągnięcie i wypranie go. Inną, ale równie ważną kwestią, jest niezaścielanie łóżka zaraz po przebudzeniu. Pozwala to na wyparowanie zgromadzonej w czasie nocy wilgoci. Każdy zabieg wpływa na trwałość oraz żywotność naszego podłoża do spania.

Łóżko to miejsce, w którym spędzamy praktycznie ⅓ doby, dlatego warto wyposażyć je w najlepsze podłoże do spania. Wybór materaca powinien być przemyślaną decyzją. Pamiętajmy, aby wybierać je zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami!