Rynek meblarski w Polsce rozwija się bardzo szybko, przede wszystkim w województwie wielkopolskim. To właśnie tutaj powstało zagłębie meblarskie, obfitujące w wiele zakładów produkcyjnych i sklepów. W Wielkopolsce zarejestrowanych jest około 4200 przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją i eksportem mebli.

Czemu Wielkopolska zawdzięcza miano stolicy polskiego meblarstwa?

W Wielkopolsce znajduje się wiele przedsiębiorstw, które odpowiadają za produkcję, sprzedaż, a także eksport mebli. Ten ostatni aspekt odnosi się nie tylko do eksportu krajowego, ale także międzynarodowego. W Wielkopolsce funkcjonuje najwięcej przedsiębiorstw z branży meblarskiej, jeśli chodzi o całą Polskę. W tym województwie działa około 4200 firm, natomiast na drugim miejscu znajduje się województwo mazowieckie (3800 firm), na trzecim małopolskie (3300 firm), co wskazuje na sporą przewagę Wielkopolski w tym zakresie. Należy jednak zaznaczyć, że branża meblowa w tym województwie wyróżnia się nie tylko pod względem ilościowym, ale także jakościowym. Meble z Wielkopolski słyną z bardzo dobrej jakości, a także różnorodności. Oznacza to, że meblarstwo w tym regionie jest znane na całą Polskę. W tym miejscu warto zaznaczyć, że raport KPMG „Rynek meblarski w Polsce” wykazał, że Polska znajduje się na 6 miejscu, jeśli chodzi o produkcję mebli na świecie, i na 4 miejscu, jeśli chodzi o eksport mebli. Zdecydowaną zasługę mają tutaj właśnie meble z Wielkopolski, które są znane i lubiane w wielu krajach, a przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Niemczech, skąd pochodzi wielu kupujących. Wielkopolska to prawdziwe zagłębie meblowe, w którym funkcjonują nie tylko firmy zajmujące się produkcją mebli, ale także przetwórstwem przemysłowym w zakresie gospodarki drzewno-meblowej i papierniczej. W ten sposób region ten może działać w sposób samodzielny i korzystać z własnych zasobów naturalnych.

Co przemawia za meblami z Wielkopolski?

Branża meblowa w Wielkopolsce cieszy się bardzo dużym powodzeniem, zarówno wśród krajowych, jak i zagranicznych konsumentów. Sukces ten związany jest z następującymi czynnikami:

 • bogate doświadczenie, które pozytywnie wpływa na jakość produkowanych mebli, a także na rozpoznanie potrzeb klientów,
 • różnorodność mebli – można znaleźć produkty do salonu, kuchni, sypialni i innych pomieszczeń w domu,
 • bardzo dobra lokalizacja Wielkopolski, która znajduje się w pobliżu granicy z Niemcami, skąd pochodzi spora część klientów,
 • niskie koszty produkcji i pracy,
 • bardzo dużo zasobów naturalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o drewno,
 • aktywny rozwój i finansowanie przedsiębiorstw produkujących meble w Wielkopolsce.

Przemysł meblarski w tym regionie jest więc nastawiony na różnych klientów, ponieważ można znaleźć zarówno tańsze meble, jak i te z wyższej półki cenowej, bardziej ekskluzywne. W Wielkopolsce swoje siedziby mają zarówno mniejsze, polskie firmy, jak i duże sieci zagraniczne. Na uwagę zasługuje marka Hilding Anders, czyli producent łóżek, materacy, stelaży i innych mebli do sypialni. Firma ta ma swoją siedzibę w Murowanej Goślinie, czyli w miejscowości znajdującej się właśnie w Wielkopolsce. Marka Hilding Anders została założona już w 1939 roku w Szwecji, natomiast w Polsce firma pojawiła się w 2001 roku. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia aż 9500 pracowników w 19 krajach i cieszy się dużą popularnością jako renomowany producent mebli do sypialni, a przede wszystkim materacy, które są wykonywane z najwyższej jakości materiałów, są antyalergiczne i dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Filozofia marki Hilding Anders opiera się na sześciu istotnych filarach:

 • ergonomia – łóżka i materace muszą być jak najlepiej dopasowane do preferencji klientów, ale także do budowy anatomicznej i krzywizn kręgosłupa,
 • zdrowy mikroklimat, odpowiedni dla alergików oraz osób z uczuleniami,
 • zachowanie wysokiej higieny w sypialni to podstawa,
 • dbałość o wzornictwo i funkcjonalność, dzięki czemu produkty marki Hilding cieszą każdego i prezentują się bardzo atrakcyjnie,
 • najwyższa jakość wykonania i wytrzymałość,
 • tworzenie produktów zgodnie z zasadami ochrony środowiska i z dbałością o ekologię.

W Murowanej Goślinie zatrudnionych jest około 800 pracowników, a co roku produkowanych jest aż 2 miliony materacy. To sprawia, że wielu klientów z Polski i z zagranicy interesuje się producentem z Wielkopolski, który dba o potrzeby użytkowników.

Jakie meble z wielkopolski cieszą się największą popularnością?

W Wielkopolsce popularnością cieszą się różnorodne meble, jednak w tym miejscu warto zwrócić uwagę na wyposażenie sypialni. To właśnie to pomieszczenie jest kluczowe w naszych domach i mieszkaniach, ponieważ w sypialni śpimy, relaksujemy się i odpoczywamy, a także dbamy o zdrowie naszych organizmów. Wcześniej wspomniana marka Hilding Anders to czołowy i uznany producent łóżek i materacy, a na szczególną uwagę zasługują właśnie materace, które produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami, jeśli chodzi o ergonomię, trwałość, klimat i higienę. Dobrym przykładem materaca jest model Hilding Electro, czyli produkt hybrydowy, który posiada następujące zalety:

 • siedem zróżnicowanych stref twardości, które pozwalają na optymalne dopasowanie się materaca do krzywizn anatomicznych oraz wsparcie kręgosłupa,
 • sprężyny Multipocket, które zwiększają elastyczność punktową i stabilność materaca,
 • poza sprężynami w materacu zastosowano trzy pianki, lateks oraz sizal,
 • pianka wysokoelastyczna charakteryzuje się wysoką sprężystością, wytrzymałością i idealnym dopasowaniem do ciała użytkownika,
 • pianka Fusion to wytrzymały i hybrydowy materiał, który zapewnia 7 stref twardości,
 • pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ciała użytkownika, zapewnia miękkość i wrażenie otulenia,
 • lateks to materiał antybakteryjny i antyalergiczny, który cechuje się sprężystością, wytrzymałością i odbojnością,
 • sizal to włókno naturalne, które jest wytrzymałe i podwyższa,
 • wkład materaca posiada specjalne nacięcia i profilowania, dzięki czemu zapewniona jest optymalna wentylacja,
 • do tego modelu dołączony jest pokrowiec Tencel NEW, który jest modelem naturalnym, antybakteryjnym, kontrolującym poziom wilgotności.

Warto więc skorzystać z oferty marki Hilding Anders, a także z bogactw zagłębia meblowego w Wielkopolsce i kupić wyposażenie do sypialni oraz twardość materaca innych pomieszczeń do swojego domu lub mieszkania.

Opracowano: zdrowykregoslup.pl