Poznań jest pełen interesujących zabytków, które są bardzo ważne nie tylko dla historii miasta, ale również dla całej Polski. Stolica Wielkopolski jest ciekawa zarówno od względem historycznym, jak i architektonicznym. Co warto zobaczyć będąc w Poznaniu? Czemu warto wybrać się do tego miasta na zwiedzanie?

Co warto zobaczyć w Poznaniu?
To tutaj znajduje się jeden z najstarszych kościołów w Polsce – bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła, będąca jednym z ważniejszych zabytków Poznania. Wewnątrz niej można zobaczyć Złotą Kaplicę, gdzie złożone zostały szczątki Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Nieopodal można znaleźć Bramę Poznania, gdzie mieści się interaktywne centrum historii Ostrowa Tumskiego. Idą dalej warto zatrzymać się na Starym Rynku, gdzie w każdego dnia w południe można podziwiać tyrkające się koziołki poznańskie. Jest to trzeci pod względem wielkości rynek w Polsce, ma on kształt kwadratu. Przy Starym Rynku też jest sporo zabytków to zobaczenia, między innymi ratusz renesansowy, domki bud bicze oraz dwa pałace. Oczywiście  można podziwiać też wiele pięknych, nowoczesnych budynków.

Parki i zoo

Poznań to nie tylko muzea, teatry, stare kamienice, ale także dużo terenów zielonych. Warto wybrać się na przykład do Zoo, do starego Zoo można wejść za darmo i obejrzeć wiele zwierząt, które w naszym kraju nie występują. Jeżeli będziemy mieć ochotę na więcej, wówczas można wybrać się do Nowego Zoo, gdzie jest naprawdę sporo ciekawych, rzadkich gatunków zwierzą. Poznaniacy mogą relaksować się też w pięknych parkach np. parku Sołeckim czy Cytadela, gdzie można podziwiać naturę i uprawiać sport.