Poznań to bez wątpienia miasto godne poznania, dlatego jeśli nie wiemy, gdzie wybrać się na weekend, ten kierunek podróży wydaje się odpowiedni. Miasto zalicza się do jednego z największych w Polsce, ma wiele do zaoferowania i to nie tylko pod względem architektonicznym, ale przede wszystkim historycznym. Tutaj zostali pochowani pierwsi władcy Polscy, można podziwiać najstarszy kościół w Polsce, piękne kamienice, które można spotkać praktycznie w każdej dzielnicy miasta.

Dużo historii
Chcąc poznać historię miasta Poznań, ale także zgłębić historię Polski, warto udać się do Bramy Poznańskiej, gdzie znajduje się interaktywne centrum historii Ostrowa Tumskiego. Warto udać się na spacer po Starym Rynku, zobaczyć katedrę Poznań, gdzie złożono do grobów pierwszych władców Polski. Piękny jest także Ratusz, który powstał w średniowieczu –  od razu jako budowla murowana. W jego podziemiach można podziwiać więzienie, salę tortur, pomieszczenie przeznaczone dla straży miejskiej. Od 1954 roku, aż do dzisiaj w Ratuszu jest ulokowane Muzeum Historii Miasta Poznania. Ciekawym zabytkiem jest także barkowy kościół oddalony zaledwie kilkadziesiąt metrów od Starego Rynku.

Idealne miejsce na weekend
Miasto Poznań jest bardzo dobrą propozycją na weekend, jeśli chcemy zwiedzić trochę Polski, to zdecydowanie jedno z ładniejszych miast w kraju. Co więcej, oferuje naprawdę wiele, bo znajdą w nim atrakcje zarówno osoby lubiące zabytki, architekturę, jak i amatorzy natury.